x

AYDINLAR OCAKLARI 47. BÜYÜK ŞURASI 26-28 EKİMDE MALATYA'DA YAPILACAK 

                Haziran ayında yapılacakken seçimler nedeniyle ertelenen Aydınlar Ocakları 47. Büyük Şurası 26-28 Ekim tarihleri arasında Malatya'da yapılacak. 
                Şura 26 Ekim Cuma günü saat 14.30'da Malatya Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. Abdullah Korkmaz'ın açılış konuşması ile başlayacak. Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal'ın genel değerlendirme konuşmasından sonra "Dünya Siyasetinde Yeni Dini Hareketler" konulu açık oturum yapılacak. Akşam yemeğinden sonra saat 20.00'de Ocak Başkanları İstişare Toplantısı yapılacak. 
                27 Ekim Cumartesi günü saat 09.30-12.00 arasında yapılacak 1. Oturumda Türkiye ve dünya gündemindeki konularla ilgili tebliğler sunulacak. Öğle yemeğinden sonra Battalgazi gezisi ve Şehitlik ziyareti yapılacak. Saat 16.00-18.30 arasında yapılacak 2. Oturumda tebliğlerin sunumuna devam edilecek. Akşam da bir konser verilecek. 
                Şura 28 Ekim Pazar günü saat 10.00'da Şura Sonuç Bildirisinin okunması ile sona erecek.
Şurada sunulacak tebliğler Malatya Aydınlar Ocağı Prof. Dr. Abdullah Korkmaz'a gönderilecektir. Tebliğlerin sunumunun 15'er dakikayı geçmemesi gerekmektedir.

Yapılan Destekler

Her sene 21 Mart tarihinde İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen  “ NEVRUZ KUTLAMA FAALİYETLERİ “ ne gerekli olan destekler sağlanmıştır.

Bazı yıllarda fakir üniversite öğrencilerine kitap temini için gerekli destek sağlanmıştır.

Kosova’nın Prizren şehrinde faaliyet gösteren “ ÖĞRETMENLER BİRLİĞİ “ ne bilgisayar alımı için testek sağlanmıştır.

Kıbrıs davasında sürdürdüğü büyük mücadele için K.K.T.C. 1. Cumhurbaşkanı Sayın “ RAAF DENKTAŞ ‘a “  gerekli desteği vermek için kalabalık bir heyetle Kıbrıs’a gidilmiştir.

02 Şubat 2003 tarihinde Abide-i Hürriyet Meydanında  yapılan “  RAUF DENKTAŞ’A DESTEK MİTİNĞİ “ ne kalabalık bir üye gurubuyla iştirak edilmiştir.

01 Mart 3003 tarihinde Topkapı Eresin Oteli’nde Kıbrıs için yapılan “ BASIN TOPLANTISI “ na işrirak edilmiş ve gerekli destek sağlanmıştır.