x

AYDINLAR OCAKLARI 47. BÜYÜK ŞURASI 26-28 EKİMDE MALATYA'DA YAPILACAK 

                Haziran ayında yapılacakken seçimler nedeniyle ertelenen Aydınlar Ocakları 47. Büyük Şurası 26-28 Ekim tarihleri arasında Malatya'da yapılacak. 
                Şura 26 Ekim Cuma günü saat 14.30'da Malatya Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. Abdullah Korkmaz'ın açılış konuşması ile başlayacak. Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal'ın genel değerlendirme konuşmasından sonra "Dünya Siyasetinde Yeni Dini Hareketler" konulu açık oturum yapılacak. Akşam yemeğinden sonra saat 20.00'de Ocak Başkanları İstişare Toplantısı yapılacak. 
                27 Ekim Cumartesi günü saat 09.30-12.00 arasında yapılacak 1. Oturumda Türkiye ve dünya gündemindeki konularla ilgili tebliğler sunulacak. Öğle yemeğinden sonra Battalgazi gezisi ve Şehitlik ziyareti yapılacak. Saat 16.00-18.30 arasında yapılacak 2. Oturumda tebliğlerin sunumuna devam edilecek. Akşam da bir konser verilecek. 
                Şura 28 Ekim Pazar günü saat 10.00'da Şura Sonuç Bildirisinin okunması ile sona erecek.
Şurada sunulacak tebliğler Malatya Aydınlar Ocağı Prof. Dr. Abdullah Korkmaz'a gönderilecektir. Tebliğlerin sunumunun 15'er dakikayı geçmemesi gerekmektedir.

Genel Sekreterler

Dr. Metin ERİŞ :

09 Mayıs 1970 – 13 Şubat 1971

13 Şubat 1971 – 28 Nisan 1973

28 Nisan 1973 –  30 Ocak 1974

30 Ocak 1974 – 21 Haziran 1975

21 Haziran 1975 – 09 Haziran 1977

09 Haziran 1977 – 31 Mayıs 1979

04 Nisan 1984 – 26 Nisan 1986

26 Nisan 1986 – 29 Haziran 1988

 

Altan DELİORMAN :

31 Mayıs 1979 – 29 Haziran 1981

 

Prof. Dr. Tevfik ERTÜZÜN :

29 Haziran 1981 – 04 Nisan 1984

 

Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL :

29 Haziran 1988 – 23 Haziran !990

23 Haziran 1990 – 25 Haziran 1992

25 Haziran 1992 – 25 Haziran 1994

25 Haziran 1994 – 29 Haziran 1996

29 Haziran 1996 – 27 Haziran 1998

 

Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU :

27 Haziran 1998 – 24 Haziran 2000

24 Haziran 2000 – 29 Haziran 2002

26 Haziran 2004 – 24 Haziran 2006

28 Haziran 2008 – 26 Haziran 2010

 

Dr. Muhsin KADIOĞLU :

29 Haziran 2002 – 26 Haziran 2004

 

Süleyman ULUOCAK :

26 Haziran 2010 – 23 Haziran 2012

23 Haziran 2012 – 14 Haziran 2014

14 Haziran 2014 – 18 Haziran 2016

18 Haziran 2016 –

 

Genel Sekreter Yardımcıları

 

Ernail KOÇ :

23 Haziran 2012 – 14 Haziran 2014

14 Haziran 2014 – 18 Haziran 2016

18 Haziran 2016 –