x

KIBRIS BARIŞ HAREKATININ 45. YILI KUTLU OLSUN


45 Yıl önce gerçekleştirilen ve zaferle sonuçlandırılan Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yılı kutlu olsun. Megalo idea iddiasıyla Kıbrıs'taki Türk varlığına son vermek üzere her türlü baskı ve zulmü reva gören Rum palikaryaları 20 Temmuz 1974'te Türk ordusunun yaptığı Barış Harekatı sonucunda mağlup olmuşlardır. O zamanki Türk Hükümeti Amerika ve Avrupa'nın her türlü baskı ve ambargosuna karşı bu harekatı başarıyla gerçekleştirmişlerdir. Bu konuda Kıbrıs Türklerinin Lideri Rauf Denktaş'ın büyük kahramanlık ve fedakarlığını asla unutmamak gerekir. Aydınlar Ocakları olarak Kıbrıs Barış Harekatının 45. yıldönümünü kutlarken Kıbrıs'ın milli kahramanı KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ve aziz Kıbrıs şehitlerini rahmet ve minnetle anıyoruz. Kıbrıs gazilerimize de saygı ve şükran duygularımızı sunuyoruz.


AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ

Türk Yürüyüşleri

25-26 Mayıs 1991 Yılında  ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Genel Sekreter Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL katıldı.

14 Mayıs 1993 Yılında ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Genel Başkan Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ katıldı.

Mayıs !995 Yılında ABD’nin New York  şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdulkadir DONUK katıldı.

Mayıs 1997 Yılında ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel merkezi’ni temsilen Genel Sekreter Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU katıldı.

Mayıs 1999 Yılında ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL katıldı.

Mayıs 2005 tarihinde ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Genel Sekreter Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU katıldı.