x

AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ’NİN

GELENEKSEL MEVLİDİ 25 MAYIS’TA

 

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’nin kurulduğu 1970 yılından bugüne kadar vefat eden üyelerimiz için her yıl okuttu GELENEKSEL MEVLİD    25 Mayıs 2019 Cumartesi günü, öğle namazının ardından Dülgerzâde Camisi’nde (Fatih, Macarkardeşler Caddesi Nu.37) okutulacaktır.

 

Bütün üyelerimizi geleneksel mevlidimize bekliyoruz.

 

AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ 

 

x

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

ATATÜRK'ÜN SAMSUN'A ÇIKIŞININ 100. YILINDA ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN            

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasıyla yanan Kurtuluş ateşi, Mustafa Kemal’in  l9 Mayıs l919'da Samsun'a çıkıp Milli Mücadele bayrağını açmasıyla bütün yurdu sarmış,   23 Nisan 1920’de milli egemenliğin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla millete malolmuş,  30 Ağustos 1922’de zafere ulaşmış ve 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti ile taçlanmıştır.

Cumhuriyet’e giden bu uzun ve kutlu yolun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yılında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı,  en iyi dileklerimizle kutlarız.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ

Formun Üstü

 

 

Türk Yürüyüşleri

25-26 Mayıs 1991 Yılında  ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Genel Sekreter Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL katıldı.

14 Mayıs 1993 Yılında ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Genel Başkan Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ katıldı.

Mayıs !995 Yılında ABD’nin New York  şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdulkadir DONUK katıldı.

Mayıs 1997 Yılında ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel merkezi’ni temsilen Genel Sekreter Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU katıldı.

Mayıs 1999 Yılında ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL katıldı.

Mayıs 2005 tarihinde ABD’nin New York şehrinde yapılan “ TÜRK YÜRÜYÜŞÜ “ ne Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’ni temsilen Genel Sekreter Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU katıldı.