«

»

Kas 25

Yeniden Merhaba…

Halil ALTIPARMAK

Sevgili okurlar,  25 yıl sürekli yazan bir kişi için uzun sayılabilecek bir süre yazmaktan ayrı kaldım. Bu ayrılığın elbette çok geçerli nedenleri var idi. Her şeyden önce, son 4-5 yıldan beri çok yoğun ve yorucu bir ortamda bulunmam, bu nedenlerin başında geliyordu. Buna rağmen uzun süre yazmayı denedim, ama sonunda ara vermek zorunda kaldım.

Bu gerekçeyi neden yazıyorum? Yoğunluğum devam etmesine rağmen yazmaya karar verdim de onun için bu gerekçeyi ileri sürüyorum.

Ülkemin içinde bulunduğu durum, yeniden yazmam gerektiği konusunda beni dürtüyor. Şunu da biliyorum elbette! Ben yazınca her şey düzelmiyor. Ama karınca örneği bu konuda muhteşem bir yol gösterici.

Bu arada, yeniden yazmama neden olan değerli ve beni seven okurlarıma teşekkür ederim. Çünkü, gerçekten bir çok yerde, o insanların ilgilerini görmek beni mutlu ve teşvik etti. Bu arada gazetemizin yetkilisi Sefa SAYGIDEĞER Bey’e de teşekkür etmeyi borç biliyorum. Çünkü, yazamadığım süre içerisinde ilgisini, teşvikini ve desteğini hiç eksik bırakmadı. Dolayısıyla, yoğun çalışma ortamıma rağmen, sanki 5 Ocak Gazetemizin YAZMAYA DEVAM EDEN bir köşe yazarı gibi olmak hissimi onun sayesinde kaybetmedim ve yazma duygum hep diri kaldı.

Değerli okurlar, Yeniden Merhaba demem, çok önemli, anlamlı bir dönemle içi içe geldi.

Türk Milleti’nin ebedi önderi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN anma Programı Haftası ile bir çakışma oldu.

Türk Milleti’nin En Büyük Başbuğu, ebedi istirahatgahında rahat uyusun!

Çünkü, bu 10 Kasım’da gördük ki, HER NE OLURSA OLSUN, KİM ve KİMLER NE YAPARSA YAPSIN, Mustafa Kemal ATATÜRK, vücut bakımından aramızdan ayrılmış olsa bile, akıl olarak, fikir olarak, mücadele azmi olarak, tarih olarak, felsefe olarak, inanç olarak, milli olarak, devlet kurucusu olarak, düşünce olarak, asker olarak, ama her şeyden önce TÜRK olarak aramızda,önümüzde, yanımızda, kalbimizde yaşamaya devam edecektir.

Bu söylediklerimin en iyi örneğini 10 Kasım Cumartesi günü, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapılan Anma Program’ında gördüm.

Böyle bir Program’ı hazırlayan, emeği geçen herkese, her kuruma teşekkür ederim. Edindiğim bilgi, Rektörlük desteği ile Kültür ve Sosyal Daire Başkanlığı programı hazırlamış. Ancak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin katkısını da gördüm. Atladığım kişi ve kurumlar olursa, onlardan şimdiden özür dilerim. Bilgilendirirlerse, gerekeni yaparım.

Böyle kapsamlı programlarda, eksikler, yanlışlar olabilir. Anca, bu eksiklik ve yanlışlıklar konunun özünü etkilemez, düzeltilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>