«

»

Eki 18

Türkiye Kamu-Sen’den Azerbaycan’a Büyük Destek

Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

10 Ekim 2020 cumartesi günü Türkiye Kamu-Sen İstanbul Başkanı Remzi Özmen’in daveti ile Validebağ öğretmenler evi sosyal tesislerinde Türk Dünyası bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıda yüzden fazla sivil toplum örgütü başkanı her ne olursa olsun Karabağ’ın azatlığı hiçbir şeye değişilmeyecektir diyerek, her şeyleri ile Azerbaycan’ın yanında olduklarını imza altına aldılar.

Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl başkanı Remzi Özmen; Ermenistan topraklarının, Revan’ın, Karabağ’ın tarihle birlikte Türk yurdu olduğunu, Halen Türk tarih eserlerinin ayakta bulunduğunu ve bu eserlerin Türk yurdunun tapusu olduğunu vurguladı. Rusların ve Ermenilerin Azerbaycan Türküne yaptıkları katliamları, Türk yurtlarının Ermenilere nasıl peşkeş çekildiğini, Son olarak da Karabağ ve Hocalı soykırımının kanlı izlerinin halen canlılığını koruduğunu belirtti.

Özmen kana doymayan bu terörist devletin son birkaç yıl içinde de şımarıklığına devamla Azerbaycan sınır boylarına tecavüz ettiğini, savaş suçu işleyerek, sivilleri çoluk çocuk demeden katlettiğini vurguladı. Bu gün de kanun tanımayan, uluslararası kurallara uymayan, batının kışkırtmaları ile cinayetlerini sürdüreceğini sanan Ermenistan, Azerbaycan’dan gerekli tokadı yemiştir dedi.

Toplantıda söz alan Anadolu Aydınlar ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek; Yarım kalan Kafkas İslam Ordusu harekatını Kahraman Azerbaycan ordusu bugün tamamlayacaktır. Karabağ’ın tümünün azatlığı dışında bir sonuç düşünülemez. Bu harekata ilişkin olarak, Azerbaycan’ın öz be öz ayrılmaz bir parçası olan Nahçivan’ın ayrı bırakılması da düşünülemez. Türk’ün şark kapısı olan muhtar Nahçivan Cumhuriyeti ne yapıp yapıp, aradaki Zengezur’dan bir koridorla Azerbaycan’a birleştirilmelidir dedi.

Toplantı sırasında Prof. Öztek, ve Remzi Özmen, Cephede savaşan Muharip Gaziler Başkanı Emin Hesenli ve Komutanlarla herkesin duyacağı şekilde telefonla konuştular. Türkiye’den selam, sevgi başarı ve Zafer dilediler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>