x

KASIM AYINDAKİ ACI KAYIPLARIMIZ

Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Dairesi Başkanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve Müsteşar Yardımcılığı yaparak Türk milli eğitimine uzun yıllar başarılı hizmetler yapan, ayrıca geçmişte Adana Türk Ocağı, Ülkü-Bir Başkanlığı yapan büyük Türk milliyetçisi Necdet Özkaya 03.11.2017 Çarşamba günü vefat etmiş ve 05.11.2017 Pazar günü Adana’da Asri Mezarlık’a defnedilmiştir.

Aydınlar Ocağı Kurucu Üyelerinden Türk milliyetçiliğine büyük hizmetler yapmış olan Necati Bozkurt büyüğümüz 10.11.2017 Cuma günü vefat etmiş ve 11.11.2017 Cumartesi günü Üsküdar Karacaahmet Şakirin Camiinde kılınan cenaze namazından sonra defnedilmiştir.

Her iki Türk milliyetçisi büyüğümüze Allahtan rahmet diler, mekanlarının cennet olmasınI niyaz ederiz. Ailelerine ve Türk milliyetçisi camiaya sabır ve başsağlığı dileriz.

AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ

  

«

»

Tem 15

Nevzat Yalçıntaş Hocamızı Mevlid-İ Şerifle Anıyoruz

Aydınlar Ocağı eski Genel Başkanlarından Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ’ ı vefatının birinci yılında 16 Temmuz 2017 Pazar günü Topkapı-Maltepe Mah., Topkapı Kültür Parkı – Türk Dünyası Kültür Mahallesi(Eski Topkapı Otogarı)nda ailesince düzenlenen
mevlid-i şerifle anıyoruz. Bütün üyelerimizi bu etkinliğe davet ediyoruz.

Ailesince düzenlenen mevlid-i şerifle ilgili duyuru şöyle:
“Çok değerli büyüğümüz, hocaların hocası ve Türk Dünyasının Aksakalı,
Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ’ ı dâru’l-bekâya irtihalinin birinci yılında (15 Temmuz 2017) sevgi, saygı, büyük bir özlem ve dualarımızla anıyoruz.
16 Temmuz 2017 Pazar günü sohbet ve ikindi namazını müteakip okunacak mevlid-i şerife tüm dost, akraba, arkadaş, talebe ve sevenlerini bekleriz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.
Yalçıntaş Ailesi                                                                                                                 Eşi: Meliha Yalçıntaş
Çocukları: Doç. Dr. Murat Yalçıntaş ve Mehmet Yalçıntaş

NEVZAT YALÇINTAŞ HOCAMIZI ANMA PROGRAMI:

16.30 – Sohbet ve Yeşil Çay: ​Türk Dünyası Kültür Mahallesi (Kırgız keçe çadırı )
17.15 – İkindi Namazı ve Mevlid:​T. İbrahim Çavuş Camii
18.30 – İkram:​Doğu Türkistan Zinnet Aşevi –Türkistan pilavı ve mantısı, Boşnak tatlısı.

LCV: Nevzat Gökalp 0505.777 8882 / 0532.376 5059

Adres: ​Maltepe Mah. Topkapı Kültür Parkı – Türk Dünyası Kültür Mahallesi- (Eski Topkapı Otogarı)
Kültür AŞ. Genel Müdürlüğü-1453 Panorama Tarih Müzesi-İŞ DÜNYASI VAKFI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>