«

»

Haz 01

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

31 Mayıs 2017 Çarşamba gecesi Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan askeri helikopter kalkışından üç dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düşmüştür. Milletimizi büyük üzüntü ve acıya boğan elim olayda, bölgede teröristlere karşı mücadeleyi yürüten birliklerin başındaki 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte 2 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 2 başçavuş ve 2 uzman çavuş olmak üzere 13 askerimiz şehit olmuştur.

Türk milletinin birlik ve beraberliğini, Türk vatanının bölünmez bütünlüğünü savunan Aydınlar Ocakları olarak, bu kahramanlarımızın aziz hâtıralarını kalplerimize hiç unutmamak üzere gömüyoruz. Onlara çok şey borçlu olduğumuzun şuurundayız. Bu mücadelenin sonunda dıştan kumandalı, ırkçı ve bölücü terörün hakkından gelineceğine inancımız tamdır. Terörün silahlısıyla silahsızı arasında hiçbir fark yoktur. Geçmişte de görülmüştür ki, milletimize karşı silah bırakmayan ve ihanetten vazgeçmeyen terör örgütüyle barış yapılamaz. Bu mücadele, ırkçı ve bölücü terör sona erinceye kadar sürdürülmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Şırnak’ta şehit düşen 13 kahraman vatan evladına Allahtan rahmet diliyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Değerli ailelerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Yüce Türk Milletinin başı sağolsun, Allah sabır versin.

AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>