«

»

Mar 30

Korona Virüs

Halil ALTIPARMAK

Öyle bir dehşet içerisinde kaldık ki, başka konu yazma imkânım yok. Zaten, galiba yazsam da okuyan az olur.

Dünyayı saran bu virüs dehşeti konusunda söylenenler, yazılanlar gösteriyor ki, daha aylar sürecek bir zaman, bu konu gündemi işgal edecek.

Çin’in en hareketli bölgelerinden birinde başlayan bu dehşet, ilk etapta, sadece Çin’e uygulanan Biyolojik Savaş düşüncesini getirdi. Daha doğrusu, ben öyle düşündüm. Biyolojik Savaş olduğu konusundaki düşüncem hâlâ geçerli olmakla beraber, sadece Çin’e uygulanan bir durum olduğu konusu, şüpheli hale gelmiş bulunuyor.

Neden?

Çünkü, Çin-ABD mücadelesi ile ilgili olarak, sadece Çin’e yapıldığını düşünürken,  sonradan, gerek ABD ve gerekse Avrupa Devletleri’nin içine düştüğü durum, işin daha da büyük bir DENEME olduğu görüntüsü vermeye başladı.

Bu gelişmelerin dayandığı sonuç bana göre şu noktaya ulaşmış bulunmaktadır.

Hangi neden ve gerekçe ile olursa olsun, iş çığırından çıkmıştır. Bilinçli bir abartı, köpürtme bile olsa, artık, engellenebilir ve sonuçları öngörülebilir olmaktan çıkmıştır.

ARTIK, dünya, bu gelişmelerden sonra, önceki düzenin devamını YA-ŞA-YA-MAZ.

Neden yaşayamaz sıralayalım:

  • Bu yaşananlardan sonra, ruh hali, yani psikolojisi bozuk milyonlar, belki de milyarlarca insan, dünyada var olacaktır.
  • Ölenlerin, öleceklerin çevresi, her şeye güvenini kaybedecektir.
  • Avrupa Devletleri arasındaki o yutturulmaya çalışılan Tek Avrupa Devleti politikası iflas etmiştir. Devletler ve Milletler, ayrı ve sadece kendisi için yaşamak gerektiğini kabul edeceklerdir. Çünkü, Avrupa Birliği üyeleri ve birbirlerine yardım etmemişlerdir.
  • ABD, Çin gibi Teknolojisi zirve olduğu söylenen Devletlerin bu yutturmaları çökmüştür. Bir virüs karşısında kaldıkları ACİZ DURUM, bu devletlerin teknolojilerinin kağıttan kaplan olduğunu göstermiştir.
  • Tüm insanlık, artık, bundan sonra ekonomik anlamda hayata bakışını MUTLAKA değiştirmelidir ve değiştirecektir. Çünkü, ne mal, ne mülk, ne makam, ne saltanat, ne şöhret, görünmeyecek kadar küçük bir virüs karşısında başarı sağlayamamış, aksine erimiş, küçülmüş ve aciz kalmıştır.
  • Dünyada elbette, milletler, devletler ayrı ayrı olmuştur ve olacaktır. Ancak, bu ayrılık, başka Millet ve Devletlerin yok olmasını istemek, diğer bir ifade ile onları yok saymak, onları ezmek anlamına gelmediğini herkes anlamış olmalıdır. Çünkü, küçücük bir virüs, HEPİMİZE haddini bildirmiştir.

Bundan sonra bu konuda daha başka yazılar yazacağız gibi görünüyor. Özellikle, ülkemiz ile ilgili konuları sürekli takip edeceğiz ve yazacağız.

Son Söz ile bugünlük bu kadar bırakalım:

Biyolojik Savaşı başlatanlar, isteklerine değil, istemediklerine ulaşmalıdırlar. BU DURUM, BİZLERE BAĞLI.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>