«

»

Tem 20

İstanbul Emekli Subaylar Ve Muharip Gazilerden Ermenistan Açıklaması

İstanbul Emekli Subaylar Ve Muharip Gazilerden Ermenistan Açıklaması:   Ermeniler Ekonomik Ve Siyasi Çıkmazını, Halkından Tovuz Saldırısı İle Gölgelemeye Çalışıyor. 

İstanbul Emekli Subaylar derneğinde yapılan toplantıda, Ermenistan’ın Azerbaycan’a son saldırısı siyasal ve ekonomik çöküşünün göstergesi olarak değerlendirildi.

Em. Tümg. Cumhur Evcil, Em. Prof. Tbp. Alb. İbrahim Öztek, Em.Prof. Tbp. Tuğg. Yusuf Ziya Yergök, Em. J. Tuğg. Ümit Yılmaz, Em. Alb. Ahmet Kendigel, Em. Alb. Arif Alim, Gazi Özdemir Kara ve birçok üyenin katıldığı toplantıda: Ermenistan can çekişiyor, Hiçbir gelir kaynağı yok, halkı aç ve sefil. Korona salgını, olmayan ekonomilerini de yok etti. Bunun için halkının dikkatini değişik yöne çekmeye çalışıyor, değerlendirmesinde bulundular.

Karabağ’ın kuzeyinde Gürcistan sınırına yakın Tovuz bölgesi Azerbaycan ve Türkiye açısından son yılların en önemli stratejik bölgesidir. Bu bölgeden Azerbaycan’dan Türkiye’ye ve Avrupa’ya uzanan TANAP dahil tüm enerji arterleri ve Türkiye Azerbaycan demir yolu geçmektedir. Ermenistan’ın bu tecavüzü doğrudan Türkiye’ye tecavüzdür. Azerbaycan’la birlikte, Türkiye’nin, hatta Avrupa’nın milli çıkarlarına tecavüzdür. Dört gündür sürdürülen bu tecavüze Türk birlikleri en ağır darbeyi vurmalıdır ki, bir daha böyle bir densizliğe kalkışmasınlar.

Bu nedenle Türkiye de Ermenistan’a gerektiği şekilde dur demelidir.

Ermenistan unutmamalı ki, Türkiye’de çalışan kırk bin kadar Ermeni hanımlar, Ermenistan’a büyük maddi katkı sağlamaktadır. Ermenistan ekonomisi, Türkiye’den giden çalışanlarının parası ile nefes alabilmektedir. Bizim kardeşçe, sevecenlik ve hümanist duygularla yaptığımız bu iyi niyetli tutum ve davranışımızı boşa çıkarmamalıdırlar.

Aynı saldırıyı dört yıl önce de denemişler, çok büyük kayıplar vermişler, boylarının ölçüsünü almışlardı. Azerbaycan Türk toprağı olan Karabağ’ı işgali altında tutan Ermenistan Başka bölgelere de tecavüz ederek huzuru ve istikrarı bozma çabasındadır. Amaçları; o kısır politikaları ile Rusya’yı yanlarında görmek, Azerbaycan’a baskı uygulatmak, ve yeni siyasi oyunlar çevirmektir. Karabağ konusunda da AB veya BM’ in ikazlarına aldırış etmemektedir. Ermenistan bir an evvel yaptığı hain saldırılara son vermelidir,

Bizler Ermenistan’ın bitmez tükenmez bu insanlık dışı saldırılarını şiddetle kınıyoruz.

Başta Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Genelkurmay Başkanı ve Milli Savunma Bakanı olmak üzere Azerbaycan Askerine, Askeri ile kenetlenmiş Azerbaycan halkına, Basın ve medya kuruluşlarına, Terhis Olunmuş Harpçilerin Gençleri Maarifetlendirme İçtimai Birliği Başkanı Emin Hesenli’ye ve tüm Sivil Toplum Örgütlerine geçmiş olsun diyor, Azerbaycanlı kardeşlerimizle tüm maddi ve manevi değerlerimiz, ruh ve yüreğimizle birlikte olduğumuzu belirmek istiyoruz.

Gazanız mübarek osun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>