«

»

Ağu 29

Gerekli ve Önemli Bir Hatırlatma…

Sayın Aydınlar Ocağı’nın değerli yöneticilerine,

Her dönemde Aydınlar Ocağı ile uğraşan bazı çevreler olacaktır; bunu peşinen bilelim ve ona göre hareket edelim. FETÖ’den kurtulmakla iş bitmiyor. Bu bakımdan Genel Merkez ile sürekli iletişim içinde olmakta fayda vardır. İstişare güzel ve faydalı bir iştir.

Hiç beklemediğiniz kişi ve çevrelerin siz yöneticileri zor duruma düşürücü, Aydınlar Ocağı’nı yıpratıcı olarak kullanılabileceğinizi unutmayalım. Ortada tahrik bile olsa yazışmalarımızda dikkatli olmaya çalışalım ve sert ifadelerden kaçınalım.

Uzun süredir bizleri bazı siyasi partilerle karşı karşıya getirici ve çatıştırma amaçlı gayretler vardır. Bizlerin Türk Milliyetçiliği ve T.C.’nin temel ilkeleri ile sorunu olmayan partilerle veya şahıslarla bir meselemiz olamaz. Ülke sorunları ile ilgili doğruya doğru, yanlışa yanlış deme hakkımızı hep kullandık ve kullanırız. Asıl ilgi alanımız ülkemizin beka sorunu ve öncelikli meseleleri olmaktadır.

Herhangi bir yazı sosyal medyada birçok yerde yayımlanmış olabilir. Sizlere de tavsiye edilebilir. Taşıdığımız yönetici sıfatıyla gerekli incelemeyi yapmak ve duygularımıza esir olmamak durumundayız. Bazen içinde suç unsuru da bulunabilecek bir yazı eğer Ocak aleyhine kullanılabilecek ise; yanlışa alet olmamak biz yöneticilerin görevi olmalıdır.

Neticede derneklerimizden herhangi birini kapatmaya bile götürebilecek bir sonuca bilhassa bugünkü ortamda sebep olma hakkımız yoktur. Durumu değerli arkadaşlarımın bilgi ve dikkatine önemle sunar, başarılar diler, selamlarımı bildiririm.

Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL

Aydınlar Ocağı Genel Başkanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>