Genel Başkanlar ve Genel Başkan Yardımcıları

Prof. Dr. İbrahim KAFESOĞLU :

09 Mayıs 1970 – 13 Şubat 1971

13 Şubat 1971 – 28 Nisan 1973

28 Nisan !973 – 30 Ocak 1974

 

Prof. Dr. Süleyman YALÇIN :

30 Ocak 1974 – 21 Haziran 1975

21 Haziran !975 – 09 Haziran 1977

09 Haziran 1977 – 31 Mayıs 1979

04 Nisan 1984 – 26 Nisan 1986

26 Nisan !986 – 29 Haziran !988

 

Prof. Dr. Salih TUĞ :

31 Mayıs 1979 – 29 Haziran 1981

29 Haziran 1981 – 24 Aralık 1982

 

Prof. Dr. Ayhan SONGAR ( Vekaleten ) :

24 Aralık 1982 – 04 Nisan 1984

 

Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ :

29 Haziran 1988 – 23 Haziran 1990

23 Haziran 1990 – 25 Haziran !992

25 Haziran 1992 – 25 Haziran 1994

25 Haziran 1994 – 29 Haziran 1996

29 Haziran !996 – 27 Haziran1998

 

Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL :

27 Haziran 1998 – 24 Haziran 2000

24 Haziran 2000 – 29 Haziran 2002

29 Haziran 2002 – 26 Haziran 2004

26 Haziran 2004 -24 Haziran 2006

24 Haziran 2006 – 28 Haziran 2008

28 Haziran 2008 – 26 Haziran 2010

26 Haziran 2010 – 23 Haziran 2012

23 Haziran 2012 – 14 Haziran 2014

14 Haziran 2014 – 18 Haziran 2016

18 Haziran 2016 –

 

Genel Başkan Yardımcıları

 

Prof. Dr. Süleyman YALÇIN :

09 Mayıs !970 – 13 Şubat 1971

 

Prof. Dr. Salih TUĞ :

13 Şubat 1971 – 28 Nisan 1973

28 Nisan 1973 – 30 Ocak 1974

30 Ocak 1974 – 21 Haziran 1975

21 Haziran 1975 – 09 Nisan 1977

09 Haziran 1977 – 31 Mayıs 1979

 

Dr. Metin ERİŞ :

31 Mayıs 1979 – 29 Haziran 1981

Prof. Dr. Ayhan SONGAR :

29 Haziran 1981 – 24 Aralık 1982

 

Prof. Dr. Muharrem ERGİN :

04 Nisan 1984 – 26 Nisan 1986

26 Nisan !986 – 29 Haziran 1988

29 Haziran 1988 – 23 Haziran 1990

 

Ali COŞKUN :

23 Haziran 1990 – 25 Haziran 1992

25 Haziran 1992 – 24 Haziran 1994

24 Haziran 1994 – 29 Haziran1996

 

Prof. Dr. Enis ÖKSÜZ :

29 Haziran 1996 – 27 Haziran 1988

 

Prof. Dr. Ahmet M. GÖKÇEN :

27 Haziran 1998 – 24 Haziran 2000

24 Haziran 2000 – 29 Haziran 2002

23 Haziran 2012 – 14 Haziran 2014

14 Haziran 2014 – 18 Haziran 2016

18 Haziran 2016 –

 

Yakan CUMALIOĞLU :

29 Haziran 2002 – 26 Haziran 2004

26 Haziran 2004 – 24 Haziran 2006

24 Haziran 2006 – 28 Haziran 2008

28 Haziran 2008 – 26 Haziran 2010

 

Prof. Dr. Ahmet ÇOLAK :

26 Haziran 2010 – 23 Haziran 2012

23 Haziran 2012 – 14 Haziran 2014

14 Haziran 2014 – 18 Haziran 2016

18 Haziran 2016

 

Yard. Doç. Dr. Sakin ÖNER :

23 Haziran 2012 – 14 Haziran 2014

14 Haziran 2014 – 18 Haziran 2016

18 Haziran 2016