«

»

Mar 25

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Türk tarihine altın harflerle yazılan  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün 102.  yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Çanakkale Zaferi; Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasının Türk milletince tanındığı  ve Kurtuluş Savaşının ilk meşalesinin tutuşturulduğu bir zaferdir. Bu zafer, Türk milletinin ve ordusunun Balkan Savaşlarında kırılan onurunun ve itibarının iadesidir. Bu zafer,  250 bin vatan evladının kanları ve canları pahasına “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” gerçeğini bütün dünyaya kabul ettirdiği  büyük bir kahramanlık  destanıdır.  Bu zafer, kahraman Türk askerinin iman ve azminin, metanet ve cesaretinin eseridir.

 

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MİLLETİMİZE KUTLU OLSUN. BU ZAFERİ BİZLERE KAZANDIRAN BAŞTA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI İLE TÜM GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ.

 

AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>