«

»

Nis 10

Aydınlar Ocakları 48. Büyük Şurası 12-14 Nisan’da Antalya’da Yapılacak

Aydınlar Ocakları 48. Büyük Şurası 12-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya Konyaaltı’nda Sea Life Hotel’de yapılacaktır. Şurada ülkemizin ve dünyanın meseleleri Türk milliyetçiliği açısından ele alan tebliğler sunulacak ve tartışılacaktır. Tebliğlerin sunumu 15’er dakikayı geçmeyecektir.   Şura sonunda Bu meselelerle ilgili öneriler bir Sonuç Bildirisi halinde kamuoyuna sunulacaktır.

Antalya Aydınlar Ocağı’nın ev sahipliğinde yapılacak 48. Şura 12 Nisan Cuma günü saat 13.30-15.00’da Şura Temsil Heyeti, protokol ziyaretleri yapılacaktır. Saat 15.00’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak Şuranın açılış konuşmasını Antalya Aydınlar Ocağı Başkanı Baki Küçükokudan yapacaktır.  Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal’ın genel değerlendirme konuşmasından sonra protokol konuşmaları ve Şura Açılış Oturumu  yapılacaktır. Açılış töreninden sonra Başkanlar İstişare Toplantısı ve ardından şuranın “Türk Dünyasında Kültür Eğitim ve Dil” konulu birinci oturumu yapılacaktır.

yapılacaktır.  Akşam yemeğinden sonra bir sosyal etkinlik gerçekleştirilecektir.

13 Nisan Cumartesi günü ikinci oturumda “Tarihten Bugüne Türk Dünyasındaki Siyasi Gelişmeler” ve üçüncü oturumda “Türk Dünyası Ekonomik İş Birliği” konulu tebliğler sunulacaktır. Akşam yemeğinden sonra 48. Şura Sonuç Bildirisi hazırlanacaktır.

 

Aydınlar Ocakları 48. Büyük Şurası 14 Nisan Pazar günü saat 13.00’te Şura Sonuç Bildirisinin okunması ile sona erecektir. Saat 11.30’dan sonra kalan üyelerle Antalya Şehir Turu yapılacaktır.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>