«

»

Nis 26

Anadolu Aydınlar Ocağı Kongresi Gerçekleştirildi

Anadolu Aydınlar Ocağının üç yılda bir yapılan 10. olağan kongresi 9 nisan günü gerçekleştirildi. İstanbul, Bağlarbaşı’nda çalışma merkezinde yapılan kongrede genel başkan Prof. Dr. İbrahim Öztek dördüncü kez oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi.

Yapılan faaliyetler ve gelecek için yapılacak faaliyet programı son derece kapsamlı, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere başta kültürel, sosyal, stratejik, bilimsel ve sportif açıdan çok geniş bir yelpazeye yayılmış olduğu görüldü.

Kongrede, Anadolu Aydınlar Ocağının Azerbaycan, Romanya ve Kırım Aydınlar Ocakları ile birlikte yapmış olduğu çalışma ve projelere daha çok önem verilmesinin gerektiği vurgulandı. Ülkemizin en önemli ve güncel problemlerinden Korona pandemisi, sigara alkol ve uyuşturucu ile mücarele ve terör konularında halkımızın  ve gençlerimizin daha duyarlı olmaları konusunda yapılacak çalışmalar önemle vurgulandı. Azerbaycan ile ortak sürdürülen Aydınlar Ocakları, Muharip Gaziler ve strateji platformu çalışmalarına daha fazla önem verilmesi konuları üzerinde duruldu. Bu çalışmalara  üniversiteler arası ağırlık kazandırılarak, Balkanlar ve Orta Asya Türk devletlerini kapsayacak şekilde genişletilmesinin önemine değinildi.

Anadolu Aydınlar Ocağının on yıldır Genel Başkanı olan Öztek, arkadaşlarının teveccühlerine teşekkür ederken, yeni seçilen yönetim, denetim ve ilim istişare kurul üyelerini tebrik etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>